polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Rheino De Rotten Rheino De Rotten

Rheino De Rotten
Rheino De Rotten

Płytę nagrało trzech niesamowitych muzyków: Marek Otwinowski – założyciel Karbido, basista, kompozytor, współautor koncepcji Stolika i Music4buildings, Peter Conradin Zumthor – perkusista i kompozytor, współpracownik Lucasa Niggli i Karbido, współautor koncepcji M4B i Achim Escher – saksofonista znany w środowisku szwajcarskiej muzyki improwizowanej.
Kluczem dla zrozumienia ich muzyki są: dekonstrukcja, brak ram gatunkowych, możliwie jak najszersza perspektywa dla nieskrępowanych poszukiwań w obrębie sztuki dźwięku. Sztuki, bo nie jest to zwykła muzyka, a jak najgłębsze, jak najbardziej szczere i maksymalnie ekstremalne badanie przestrzeni, której nie ograniczają wysokie, średnie i niskie tony.
Na Rheino de Rotten post-brötzmanowska estetyka przenika się z industrial-noisem i kompozycjami rodem z awangardowej muzyki współczesnej: od mikrotonów tworzonych tylko za pomocą elektroniki, przez mroczne, spowite przedziwnymi melodiami i złowrogimi monologami mikroopowieści po sięgającą granic swobodnej percepcji, koherentną, dronowo-noisową masakrę.  
Album wybitny, ale nie dla wszystkich.

[Łukasz Folda]