polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
Ground Zero Hardcore NYC 2013 Ground Zero Hardcore NYC 2013

Ground Zero Hardcore NYC 2013
Ground Zero Hardcore NYC 2013

 

Nowy Jork ma porządną scenę punkową. Pierwszy raz od dwóch dekad - licząc Born Against i projekty pokrewne jako scenę. Puryści punkowi zapewne się z powyższym nie zgodzą, ale nawet oni muszą przyznać, że choćby najbardziej reklamowane sceny nieczęsto produkują dużo dobrych nagrań. A tak właśnie jest z nowojorskim labelem Toxic State - od dwóch ostatnich lat tłoczy (tłucze) płyty o równej, bardzo wysokiej jakości. W zeszłym roku wyszła doskonała siedmiocalówka Dawn of Humans oraz nie mniej znakomite albumy Crazy Spirit i Hank Wood & The Hammerheads. W tym roku wspomnianym sumptem pojawiło się kilka kasetowych demek i opisywana kompilacja.

Podział albumu jest całkiem sensowny - zespoły nowsze trafiły na stronę A, natomiast znani i uznani kończą album. Fajna jest różnorodność całości - mamy HC punk z tekstami po portugalsku, noise-core z japońskimi odniesieniami (Nomad), death-rock (Anasazi, Murderer), garażówkę i p-rock w średnich tempach, przyśpieszony heavy metal (Bortgang). Kawałek Dawn of Humans zasługuje na osobny tekst. Zupełna dzicz - od wokali po całą konstrukcję kawałka. Jeśli DOH wreszcie wydadzą LP może być to rzecz na miarę "Philistine" Dry-Rot.

Fantastyczna płyta, broniąca się tak samo dobrze jako dokument sceny jak i zwyczajny składak punkowy. Całość jest dostępna do ściągnięcia za darmo ze strony dystrybutora - Katorga Works.

http://katorgaworks.bigcartel.com/product/v-a-ground-zero-hardcore-lp

 

[Marek J Sawicki]