polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
ZOO, Senyawa, L'Śillčre ZOO, L'Śillčre

ZOO, L'Śillčre

26.05.18 - Warszawa, Plac Zabaw
27.05.18 - Kraków, Alchemia

ZOO pochodzi z miasta Yogyakarta, które od dawna uważane jest za centrum tradycyjnej kultury jawajskiej. Zespół założony w 2005 roku, jako spadkobierca tętniącej życiem historii miasta, na początku swej działalności inspirował się najbardziej radykalnymi dziełami różnych japońskich grup nagrywających pod koniec lat 80. i na początku lat 90. (takich jak Boredoms, Ruins, Melt Banana). ZOO należy do prawdziwych pionierów indonezyjskiej sceny eksperymentalnej. Na swojej pierwszej EP-ce "Kebun Binatang" (2007), Zoo grało dynamiczną, hałaśliwą muzykę podobną do wyżej wymienionych zespołów, ale już na kolejnych albumach "Trilogi Peradaban" (2009) i "Prasasti" (2012), wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl osadzony, pomiędzy post-punkiem, eksperymentalnym rockiem, noisem, plemiennym hardcorem oraz elementami balijskich ceremonii transu.

Czerpiąc swoją hiper-energię z japońskiej sceny hardcore'owej lat 90., ZOO nie zapomniało o zanikających muzycznych korzeniach. Wykorzystują tradycyjne instrumenty, towarzyszące pierwotnym, transowym obrzędom podczas balijskich rytuałów.

ZOO jest metaforą współczesnej cywilizacji; tematyki, która leży u podstaw każdego aspektu zespołu. Współczesny świat służy stworzeniu bardziej zaawansowanej, systematycznej, skoncentrowanej na człowieku cywilizacji, odłączając się od natury, tradycji i wszystkiego, co "dzikie" i "chaotyczne", ale z drugiej strony prowadzi do nowego rodzaju chaosu, nieładu i co gorsza, zniszczenia. To jest podstawa, która kształtuje teksty, wizerunek, koncepcję albumów i muzykę ZOO.

Rully Shabara Herman = Voive, Rebana, Synth
Bhakti Prasetyo = Bass, Mandolin
Dimas Budi Satya = Percussion, Bedhug
Ramberto Agozalie = Drums

http://zoo-indonesia.blogspot.com/
http://yesnowave.com/yesno067/
https://www.youtube.com/watch?v=1vBaIUIwnfM
https://www.youtube.com/watch?v=I-LzBg0EJWo

L'Śillčre

Nicolas Gardrat = Classic Guitar.
Solo curioso ; Barbarous savour ; Classic extatic

http://www.loeillere.com/