polecamy
Podziel się: twitterwykopblipfacebookdelicious
 Mateusz Franczak - premiera płyty

Mateusz Franczak - premiera płyty

26.04 Warszawa, Pogłos

Po doskonale przyjętym debiucie „long story short” - wraca z nowym materiałem „Night-night”. Album ukaże się 27.04.2018 nakładem wytwórni too many fireworks records. Będzie dostępny zarówno na CD, jak i na winylu. Dzień przed oficjalną premierą płyty zapraszamy do Pogłosu na wyjątkowy koncert. Na scenie oprócz Mateusza Franczaka zobaczycie Huberta Zemlera i Adama Podniesińskiego.

Płyta - zawierająca minimalistyczne w formie, osobiste piosenki i utwory instrumentalne - została nagrana w warszawskim Teatrze Syrena, co miało ogromny wpływ na proces powstawania albumu. Atmosfera teatru zainspirowała liczne eksperymenty na poziomie wykonania oraz performatywne podejście do nagrywania głosu, w wyniku czego Mateusz w każdym utworze wciela się w inną postać.

Gościnnie na płycie wystąpili: Adam Podniesiński (elektronika), Paweł Szamburski (klarnet), Patryk Zakrocki (altówka, mbira) i Hubert Zemler (perkusja). Za realizację, miks i mastering płyty odpowiada Marcin Bociński, znany ze współpracy z takimi artystami, jak m.in. Wacław Zimpel, Kuba Ziołek, Jacaszek i Mikołaj Trzaska.

Mateusz Franczak

Multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, związany z zespołami Giorgio Fazer, HOW HOW i Daktari. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Hubert Zemler i Resina. Współtwórca i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych oraz warsztatów (m. in. SIM - The School for Improvisational Music, NY, USA). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Eurosonic Noorderslag, OFF Festival, Enea Spring Break, Zandari Festa, JazzFest Berlin, c/o pop Festival, Open’er Festival, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja czy Festiwal Nowa Muzyka Żydowska. W 2016 r. poszerzył swoje działania o współpracę z artystami wizualnymi, między innymi Weroniką Ławniczak i Polą Dwurnik.

Płyta dostępna w przedsprzedaży:

https://mateuszfranczak.bandcamp.com/album/night-night